Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etchings 14419105



*

nr 1441 9105


ETCHINGS

3 pcs, Föreningen för grafisk konst, Albert Engström/Olle Hjortzberg, outer dimensions including frame: 32x42-47x36,


3 st, Föreningen för grafisk konst, Albert Engström/Olle Hjortzberg, yttermått inklusive ram: 32x42-47x36 cm. Ej signerad


Estimate:

500

Sold:

SEK 200

Auction date:

Monday January 10 2022
at 18:57:51


  • Bid history
Time Bidder Bid
22/12 20:43:25 1      Vinnande bud
25/12 00:44:16 2      150 kr
25/12 00:44:16 1      (budbetjänt)
9/1 22:27:49 1      justering av budtak


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert engström ej signerad etsningar grafik olle hjortzberg
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr